Září 2009

Pozastavuju

14. září 2009 v 6:24 Kecy kolem blogu
Lidi nemažte si mě SB pozastavuju na nějaký čas blog z důvodu nedostatku času.Všecko tady bude,jak je ale nebudou přibívat články

Simple plan animace

12. září 2009 v 15:41
Zajímavost o kávě

12. září 2009 v 15:33 diety a typy na krásu
Pití kávy není jen zvyk či potřeba dodat tělu kofein. Jedná se i o společenskou záležitost. Pro někoho je neodmyslitelné, aby si večer nedal kávu s rodinou či po obědě s kolegou v práci. O vlivu kávy na lidské zdraví se toho traduje mnoho. Odpovídá však vše skutečnosti? Opravdu si její konzumací zdraví jen ničíme?
Michaela Holá Pátek, 12. červen, 2009
Pravda o kávě
Můžeme se doslechnout o tom, že káva způsobuje žaludeční vředy, je rakovinotvorná a špatná pro srdce. Skutečnost je však jiná a my se blíže podíváme na jednotlivé rozšířené mýty o kávě.

Vliv na krevní tlak

Rozšířené je přesvědčení, že káva silně zvyšuje krevní tlak. Sice jde o věc velmi tradovanou a zažitou, zároveň však nepravdivou. Na vyšší dávky kofeinu by si měli dát pozor nemocní tachykardií, ale jinak se pití kávy projevuje jen zanedbatelným a velmi krátkodobým zvýšením tlaku krve. Dle výzkumů nelze pití kávy v mírném množství spojovat s rozvojem kardiovaskulárních problémů, včetně aterosklerózy, infarktu myokardu, ventrikulárních arytmií nebo vysokého krevního tlaku.

Rakovinná onemocnění

Dle dostupných informací káva zvyšuje riziko vzniku rakoviny močového měchýře. Zároveň ale snižuje riziko rakoviny tračníku. To souvisí se skutečností, že jeden z antioxidantů nacházejících se v kávě (methylpyridinium), povzbuzuje krevní enzymy, které chrání proti rakovině tračníku.

Následky na trávení

Káva pomáhá při trávení díky tomu, že kofein povzbuzuje produkci žaludečních šťáv a žluči. Kávě by se však měli vyhnout lidé nemocní žaludečními vředy, vředy dvanácterníku a jinými nemocemi trávícího ústrojí. Pozitivně může působit i na doplňování živin, obsahuje celou řadu životně důležitých složek a může přispět k pokrytí potřeby minerálních látek a stopových prvků.

Diuretický vliv

Kofein v kávě je jen mírně diuretický. Pokud nekonzumujete kávu ve velkém množství, nemusíte mít strach o svůj pitný režim. Umírněná konzumace kávy nemá žádný větší efekt než pití vody. Pokud jste si zvykli vypít ke kávě sklenici vody, je to tak jen lépe. Aspoň tak ještě více obohatíte množství tekutin vypitých během dne.

Osteoporóza

Je tradováno, že lidé, kteří pijí kávu, mají větší pravděpodobnost problémů s touto nemocí. Osteoporóza je proces degenerativních změn na kostech, který vzniká na podkladě více faktorů. Samotné pití kávy toto onemocnění způsobit nemůže. Bývá to spíše výsledek několika faktorů životního stylu. Vylučování vápníku močí může vzrůstat několik hodin po vypití kávy, ale toto je pouze přechodné a rychle dojde ke zpětnému ustavení běžné hladiny vápníku.

Káva a těhotenství

Umírněný příjem kofeinu je možný i během těhotenství. Samozřejmě nic není radno přehánět. Konzumace kávy v těhotenství ve větším množstvím může mít negativní vliv na plod (snížení porodní váhy, zrychlení tepové a dechové frekvence).

Káva jako závislost

Užívání si kávy během dne může být popsáno jako zvyk, ale nelze o něm hovořit jako o závislosti. U konzumentů není patrná potřeba zvyšovat množství, které konzumují, a pokud už z jakéhokoliv důvodu pijí méně kávy než jsou zvyklí, nezpůsobuje jim to žádné psychosociální problémy.

Obsah antioxidantů

Přicházíme k pozitivu konzumace kávy. Vyskytují se v ní totiž antioxidanty, které působí v boji těla proti volným radikálům. V kávě se vyskytuje zejména kyselina cholorogenová a kofeinová. Množství obsažených antioxidantů se neliší v kávě bez kofeinu a jejich hladina není ovlivněna ani přidáním mléka.
Pití kávy s sebou přináší i další pozitivní dopad na některé činnosti. Kofein obsažený v kávě zlepšuje výkon a vytrvalost, zvyšuje koncentraci, snižuje únavu a zvyšuje bdělost. Výzkumy týkající se kávy stále pokračují a kdo ví, jaká podstatná zjištění nám ještě přinesou. Vždy je však při debatě o její vhodnosti vzít v úvahu též další možné vlivy. U některých lidí je velká spotřeba kávy provázena konzumací alkoholu a cigaret, kde už samozřejmě příznivý dopad na zdraví nenalezneme.
Kolik šálků kávy denně vypijete? Pijete kávu s mlékem nebo černou? Dovedete si den bez kávy představit?


Pozn.:Patřím taky k těm co pijí kávu nejlepší je rozpustné s trochou mléka.Tenhle článek sem dávám vlastně jen kvůli těm co mají pořád za to,že po kafé se odvápňují kosti(v rozumné míře se vám kosti nerozpadnou to mi věřte) :)

Líčení :)

12. září 2009 v 15:25 diety a typy na krásu
Kouřové líčení
jak na kouřové líčení?? tady mate o tom članek
Jsou k tomu zapotřebí 2 barvičky - jedna tmavá a druhá světlá. Světlou barvu nanes do vnitřního koutku a rozetři do ztracena. Tmavou barvu začni nanášet z vnějšího koutku směrem k vnitřnímu a zároveň nahoru pod obočí. Směrem pod obočí se snaž tmavou barvu roztírat do jemnější vrstvy aby to nepůsobilo příliš tvrdě.


Dani Harmer

4. září 2009 v 15:28 Dani Harmer


Datum narození
8.února 1989


Rodné jméno
Danielle Jane Harmer


Výška
51kg ,1.55 cm


Drobnosti
Navštěvoval Redroofs divadelní škole, Maidenhead, škola Kate Winslet (Titanic), Ben Freeman (Emmerdale), Kris Marshall (My Family), Lucy Benjamin (Eastenders),

Jodelle Ferland bude hrát v Zatmění

4. září 2009 v 15:19 Jodelle Ferland


Tak a je to už pravděpodobně jasné...Jodelle bude hrát v Zatmění jednu z novozrozených upírek a je myslím docela jasné, že to bude Bree. Myslím, že se na tu roli docela hodí a bude jí to tam slušet ;).
Jodelle Ferland vypráví o tom, že přijala roli, aniž by se podívala na scénář a o tom, že o Twilightu nevěděla dokud nepřišel "na svět" Twilight movie. Podtvrzuje nám, že bude hrát jednu z novorozených, ale že nesmí prozradit o jakou jde roli, myslím, ale že nám je to jasné... Bude to Bree


Bleskovka 3(in school)

1. září 2009 v 17:01 Bleskovky
1)ahoj
2)Tak co první den ve škole dobrý?
3)do kolikáté teď chodíš?
4)změnila jsi někdy školu?
5)Vyjmenuj tři věci,které by jsi ráda na své škole změnila
6)Který předmět máš nejméně rád/a?
7)Který naopak máš rád/a
8)Existuje někdo koho u vás ve třídě nemáš rád/a a jestli ano jak se jmenuje?
9)Diplom(co na něj) nebo povídku(o čem?)
10)Tak se někdy zastav pp